Hakkımızda

Emniyetli,
kaliteli ve hızlı
hizmet arzunuzdan
taviz vermeyin.

Zaman, program ya da mekan hiçbir engel tanımadan seyahat etmek için Setair hizmetinizde. Koç Holding Havacılık birimi olarak 1990’da hayata geçen Setair deneyimli uçuş ekibi ve son teknoloji ile donatılmış hava araçları ile hem güvenli hem de konforlu seyahatin Türkiye’deki tek adresi.

Türkiye’de ilk anonim şirketinin kurulması, ilk endüstriyel girişim, ilk uluslararası ortaklık, ilk halka arz gibi pek çok ilki gerçekleştiren Koç Holding, halen cirosu ve ihracatının yanı sıra, Borsa İstanbul’dan aldığı pay, ödediği vergiler ve yarattığı istihdam ile Türkiye’nin en büyük şirketler topluluğu olma özelliğini taşımaktadır. Milli gelirin %8’ine karşılık gelen kombine cirosu ve Türkiye ihracatındaki %9’luk payıyla Türk ekonomisinin itici gücü konumundadır. Koç Holding, dünyanın en iyi şirketlerinin listelendiği “Fortune Global 500”de yer alan tek Türk şirketi olmasının yanı sıra Forbes’un “Dünyanın En İyi 100 İşvereni” sıralamasında yer bulan ilk Türk şirketidir.

Böylesine büyük bir kurumun yenilikçi vizyonuyla hayata geçen Setair, gerçekleştirdiği faaliyetlerini, uçuş ve bakım alanındaki kapsamlı bilgi birikiminin temeline dayandırmakta, yılların verdiği işletme tecrübesi ve deneyimli kadrosunun katkılarıyla yürütmektedir. Bünyemizde 14 yolcu kapasiteli 2 adet Falcon 8X tipi jet, 9 yolcu kapasiteli 2 adet Agusta Westland 139 tipi helikopter ve 8 yolcu kapasiteli Cessna Grand Caravan tipi deniz uçağı bulunmaktadır.

Uçaklarımız, Atatürk Hava Limanı'ndaki 1500 m2'lik hangar, bakım ve konaklama hizmetlerini içeren tesislerde, helikopterlerimiz 700 m2'lik hangar ve bakım ünitelerinin yer aldığı Arçelik Tuzla Heliport'da bulunmaktadır.

Setair Hakkında
Setair Hakkında

Setair, hem operasyonel hem de bakım faaliyetlerinde yüksek seviyede emniyet ve güvenlik standartlarıyla, müşteri memnuniyeti ve güvenilirlik hedeflerine ulaşma ve muhafaza etmede, en önemli kaynağının çalışanları olduğunu düşünmektedir. Bu yüzden tüm ekibimiz periyodik olarak planlanan ve yaptığı işe uygun gerekli eğitimleri almaktadır. Eğitimlerin genel amacı, SHGM, EASA ile diğer ilgili ulusal / uluslararası mevzuat ve talimatlarla belirlenmiş şirket prosedürleri, kalite uygulamaları konularında bilgilendirmek ve genel bilinç düzeyini artırmaktır.

Pilotlarımız özel olarak seçilmekte ve kullandıkları hava araçlarına istinaden senede 2 kez yurt dışında özel eğitimlere katılmaktadırlar.

Uzun vadede şirketin geleceğinin teminat altına alınabilmesi için; Setair yapacağı uçuşları, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün ve uluslararası tüm sivil havacılık kuruluşlarının talimat ve kurallarına, ilgili şartnameler ve standartların gerekliliklerine uyarak, uçuş ve bakım planlamalarında gösterilen faaliyetleri öngörülen sürede yürüterek gerçekleştirmekte, envanterinde bulunan hava araçları ile müşteri memnuniyetini de sağlayarak uçuşlarını sürdürmektedir.

Şirketimiz, SHT-145 Onay Sertifikası'na ve ISO-9001 Kalite Sertifikası'na sahiptir.

Setair Hakkında

Size Nasıl

Yardımcı Olabiliriz?